اخبار عمومی سایت

اخبار عمومی سایت (164)

یکشنبه, 13 آبان 1397

کمیسیون خاص مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ که مرکب از اعضای منتخب کمیسیون‌های مجمع می‌باشد به ریاست محسن رضایی تشکیل جلسه داد.

چهارشنبه, 25 مهر 1397

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، نقشه تحول و دروازه ورود به تمدنی جدید است که بر پایه ایمان به آخرین شریعت الهی و مبتنی بر مبانی اصیل اسلامی بنا خواهد شد.

یکشنبه, 25 شهریور 1397

طی حکمی از سوی رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رییس و اعضای "آمایش بنیادین" مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب شدند.

سه شنبه, 23 مرداد 1397

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آقای اسدالله عسگر اولادی در بیست و نهمین جلسه‌ی گفتگوهای راهبردی گفت: برای دولت سه راهکار جهت عبور از مشکلات اقتصادی وجود دارد:

1- تغییر ساختار دولت که یکی از آنها، کوچک کردن دولت است.

2- بازگرداندن اعتماد به مردم با راست گفتن و صداقت.

3- در میان مردم رفتن و خواسته‌های آنها را شنیدن، تا آنها را مورد استفاده قرار دهند.

ایشان افزود: دولت بیش از حد بزرگ است و باعث خارج شدن کارهای اقتصادی از دست مردم شده است. دولت‌های پیشین دنبال این تغییر ساختار بودند اما نتوانستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و چین افزود: برجام تدبیر خوبی بود، اما امید مردم پاسخ داده نشد و دولت نتوانست در رفع مشکلات مردم موفق باشد. مسئولان دولتی و وزرا باید بین مردم و کارگران بروند و حرف آنها را گوش دهند و در راه رفع مشکلات آنها بکوشند. برای این مسئله دو راهکار پیشنهاد می‌شود:

1) برای همه واحدهای تولیدی کوچک، ارزش افزوده برای حداقل 5 سال گرفته نشود.

2) مالیات این واحدها به‌صورت قسط بندی شده دریافت شوند.

عسگر اولادی گفت: قدر امنیت را بدانیم و به فردا و آینده امیدوار باشیم و هیچ وقت نا امید نشویم. من تازه وارد 86 سالگی‌ام شده‌ام و حدود 64 سال است که به تجارت و صادرات مشغول بوده و تجربیات ارزنده‌ای کسب کرده‌ام و از اینرو سعی‌ام بر این است که ناملایمات را به فرصت تبدیل کرده و از مشکلات عبور کنم.

سه شنبه, 02 مرداد 1397

ه گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دکتر واعظ‌ ­زاده، در حکمی حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر مسعود آذربایجانی را به سمت رئیس اندیشکده معنویت مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب نمودند. متن حکم ایشان بدین شرح است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر مسعود آذربایجانی

سلام علیکم؛

با درود به روح مطهر عالم ربانی حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر احمد احمدی، رئیس فقید اندیشکده معنویت و مسئلت رحمت واسعه الهی و علو درجات برای آن مرحوم؛ نظر به مراتب فضل و دانش و تعهدی که از آن برخوردارید، به سمت رئیس اندیشکده منصوب می­‌شوید. شایسته است با شتاب معقول نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای تداوم و ارتقای فعالیت‌ها و انجام وظایف اندیشکده مطابق نظام­نامه مربوط و در همکاری با معاونت‌­های مرکز اقدام فرمائید.

از تقبل این مسئولیت خطیر سپاسگزار است و توفیق کامل جناب­عالی را در ایفای شایسته آن از خداوند متعال مسئلت دارد.

صادق واعظ ­‌زاده

رئیس شورای­ عالی و رئیس مرکز

1397/05/01

سه شنبه, 09 مرداد 1397

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: با مدرک‌گرایی صرف، مطالبات جوانان و دانش‌آموختگان عقب افتاده است؛ این در حالی است که توانمندی و استعداد در قابلیت‌های اجتماعی است، نه مدرک تحصیلی.

سه شنبه, 16 مرداد 1397

طی حکمی از سوی رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رییس و اعضای اندیشکده علم مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب شدند.

شنبه, 01 مهر 1396

هفتمین كنفرانس الگوي اسلامي ايراني پيشرفت با موضوع «از الگوی پایه به سوی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

درباره کنفرانس:

کنفرانس‌های سالانه مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رویدادهاى هدفمندی هستند که اگرچه به تولید دانش و هم‌افزایی علمی در مباحث مربوط به پیشرفت کمک خواهند کرد، اما هر کدام هدف خاصی را در تعریف و شکل­‌گیری موضوعیِ بخشی از شاکله کلی الگو و نقشه‌ی راه تدوین آن، دنبال می‌­کنند. طرح ابعاد و زوایای مختلف موضوعات در هر کنفرانس و پرداختن به آن‌ها، زمینه گسترش و تعمیق تأملات فکری و مطالعات و تحقیقات علمی صاحب‌نظران را به شکلی هم‌­افزا و همگرا فراهم خواهد ساخت و می‌تواند بستری مناسب برای پاسخگویی به برخی از پرسش‌­های بنیادین و کلان الگو و تبادل­‌نظر در مورد آن‌ها را بوجود آورد.


هدف کلی از برگزاری کنفرانس­‌های سالانه:

هر چند که هر یک از کنفرانس­‌های سالانه مرکز، به موضوعی خاص می­‌پردازند که بر طبق نقشه راه تدوین الگو توسط شورای عالی تعیین می­شود لیکن در واقع امر اهداف چندگانه‌­ای را تعقیب می‌کنند که اهم آنها عبارتند از:
1- بهره­‌گیری از ظرفیت علمی کشور برای پاسخگویی به برخی پرسش‌های بنیادین در حوزه پیشرفت اسلامی ایرانی و کمک به تکمیل بخشی از مدل مفهومی الگوی پیشرفت
2- رصد فعالیت‌­های علمی در موضوع کنفرانس و دستیابی به آخرین یافته­‌های پژوهشی
3- موج‌آفرینی و جریان­‌سازی فکری در حوزه مباحث پیشرفت و ایجاد بستری مناسب برای پژوهشگران این عرصه جهت ارائه نظرات در محیطی عالمانه و نقد و پالایش آن‌ها
4- فرصت‌­سازی برای پژوهشگران جوان به منظور آشنایی با مسائل و موضوعات اساسی حوزه پیشرفت
5- ارائه گزارش از فعالیت‌های جاری مرکز به جامعه علمی کشور و هم‌فکری برای گام‌های بعد

تاریخ های مهم:
آخرین مهلت ارسال مقالات 96/10/30

تاریخ شروع کنفرانس 97/02/19

تاریخ پایان کنفرانس 97/02/20

اینک که الگوی پایه به‌عنوان هسته اولیه الگوی پیشرفت کشور با مشارکت گسترده اندیشمندان حوزه و دانشگاه تهیه شده و در دو کنفرانس سالانه در معرض نقد و پالایش قرارگرفته، زمان آن است که جامعه علمی کشور برای پاسخگویی به پرسش‌های اساسی برای گذار از الگوی پایه به الگوی پیشرفت به همفکری و مشارکت فراخوانده شود.
مقولاتی نظیر تعلیم و تربیت، فرهنگ و علم علاوه بر آن که یک بخش اجتماعی خاص را تعریف می‌کنند، کلیت پیشرفت جامعه را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند؛ لذا رویکرد تخصصی از منظر این عرصه‌ها به کل الگوی پیشرفت یک ضرورت است.
ضمناً تبیین شان و جایگاه الگو در مجموعه اسناد برنامه‌ای کشور و تعیین سطح و روش‌شناسی تفصیل الگو از مسائل اساسی است. چرا که الگو بایستی به گونه‌­ای طراحی گردد که بدون همپوشانی و تداخل با سایر اسناد، نظام اسناد برنامه‌­ای کشور را کامل نماید. کنفرانس هفتم با هدف پرداختن به این موضوعات برگزار می‌شود.

محورهای هفتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به شرح زیر می باشد:

الف: رویکردهای الگوی پیشرفت

1- رویکرد معنوی و تربیتی به الگوی پیشرفت

2- رو یکرد فرهنگی و علمی به الگوی پیشرفت

3- رویکرد آمایشی و زیست محیطی به الگوی پیشرفت

4- رویکرد امنیت ملی و دفاعی به الگوی پیشرفت

ب: جایگاه و روش‌شناسی الگوی پیشرفت

1- ضرورت و یا عدم ضرورت تهیه الگوی تفصیلی پیشرفت شامل الگوهایِ بخش فرهنگی، اقتصادی و سیاسی

2- گذار از الگوی پایه به الگوی تفصیلی

3- نسبت الگوی پیشرفت با اسناد برنامه‌ای کشور (چشم‌انداز، سیاست‌های کلی، برنامه‌های توسعه پنج‌ساله و ...)

4- نسبت الگوی پیشرفت با اسناد عرصه‌ای پیشرفت (نقشه مهندسی فرهنگی کشور، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه جامع علمی کشور و ...)

کمیته علمی کنفرانس

سایت کنفرانس

شنبه, 30 ارديبهشت 1396

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، تحت نظر شورای عالی منصوب مقام معظم رهبری جهت تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از همکاری و همفکری صاحبنظران، اساتید دانشگاه‌ها، علما و فضلای حوزه‌های علمیه در اندیشکده‌ها، کنفرانس‌ها، نشست‌های اندیشه‌ورزی و راهبردی بهره‌مند است و نتایج فعالیت‌های آن در پایگاه اطلاع رسانی این مرکز به آدرس http://olgou.ir  منتشر می‌شود.

سه شنبه, 05 ارديبهشت 1396

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، همزمان با برگزاری ششمین دوره کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه جاری، الگوی پایه پیشرفت اسلامی ایران به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود.

صفحه1 از12

با ما در تماس باشید

اخبار پربازدید

رخدادهای مهم

خبرنامه سایت

captcha 

حالت های رنگی